Czym różni się trawa z rolki od trawnika wysiewanego?
Trawnik jest niezbędnym elementem każdego ogrodu. Zakładamy go również przy każdym niemal budynku, na placach itd. Dziś mamy jednak do wyboru klasyczny wysiew i trawę z rolki. Każda z opcji ma swoje wady i zalety.
Czym różni się trawa z rolki od trawnika wysiewanego?
Trawniki są ozdobą każdej przestrzeni, nie tylko ogrodu. Muszą być koszone, podlewane i nawożone, by były zadbane i stały się zieloną przestrzenią. Mamy dziś do wyboru trawę z rolki i trawnik wysiewany. Czym się od siebie różnią? Jest kilka rzeczy, które je łączą. Potrzebują takich samych zabiegów pielęgnacyjnych. Mamy różne sposoby ich pozyskania. Podstawową różnicą jest zakładanie. Tradycyjny trawnik wysiewamy do gruntu – musimy obsiać nasionami. Natomiast trawnik z rolki trafia na miejsce zwinięty. Różnica jest również w samym zakładaniu, ponieważ trawa musi być siana na przełomie kwietnia i maja, a także sierpnia i września. Podłoże musi być wilgotne, a nasłonecznienie umiarkowane. Aby wzrastała, potrzebuje odpowiednich warunków, natomiast w przypadku trawy z rolki, możemy układać od kwietnia do listopada. Kolejną różnicą jest wzrost trawy. Klasyczny trawnik potrzebuje kilku dobrych tygodni, żeby był gęsty, zakładany z rolki natomiast, doskonale się prezentuje, tuż po wyłożeniu. Hurtownia Ogrodnicza P.H. "BIEDRONKA" sp. jawna oferuje oba warianty, więc warto przemyśleć najbardziej ekonomiczny.
Jaką trawę wybrać z rolki czy wysiewaną?
Trawa z rolki jest droższa od wysiewanej, ale zaoszczędzimy czas. Decyzja o wyborze jest uzależniona od miejsca, gdzie chcemy założyć trawnik. Z pewnością w obiektach sportowych warto ułożyć rolowaną, ponieważ mamy pewność, że będzie się doskonale prezentowała, ponieważ jest już w pewnym stopniu ukształtowana, natomiast wysiewana, zawsze jest dużą niewiadomą. Trawnik z rolki znajduje zastosowanie na dachach zielonych, coraz popularniejszych w obecnych czasach. To, co przekonuje wszystkich do trawy z rolki, jest brak chwastów, które wyrastają na klasycznej i nie ma możliwości zatrzymania ich wzrostu.